Sylvie Doláková

Pohádka nás naučí - výukové materiály na CD

 

 

O veliké řepě, O Budulínkovi

 

Výuková CD vznikla jako rozsáhlý doplňkový materiál k souboru plstěných obrázků s magnety (viz. info níže).

Každé výukové CD obsahuje sadu asi 80 aktivit, kterými zvýšíte znalosti, získané při poslechu pohádky. Všechny aktivity jsou motivované textem pohádky, opatřené zvukovými záznamy pro poslech (ve všech jazykových verzích).


Procvičované znalosti zasahují do oblasti jazykové a literární práce - tvoření vět, převyprávění příběhů, práce s říkadly, procvičování mluvidel na logopedicky zaměřených textech, pěstují povědomí o přírodě a světě kolem nás, působí při vytváření matematických představ, nabízejí náplň pro hudební, výtvarné a tělovýchovné činnosti.

 

V souborech naleznete obrázkové karty a kartičky, hry, jako je pexeso, domino, bingo, stolní hry, pracovní listy, náměty pro hudební, výtvarnou a pracovní výuku a také pro pohybové chvilky (nabídka aktivit se může v jednotlivých pohádkách mírně lišit).

Kartičkové hry jsou určeny pro využití manipulace – tento způsob je pro děti  velmi vhodný, protože mají omezenou schopností soustředění. Pohyb jim umožňuje aktivizovat centrum pozornosti na delší dobu, případně opakovaně.

Mnohé soubory je možné otevírat na obrazovce počítače, pomocí projektoru či na interaktivní tabuli – ušetříte spoustu kopírování a budete mít přehled o tom, jak děti pracují.

Nezapomeňte na nahrávky písniček, pomohou vám nejen zpestřit práci, ale také zlepšit náladu!

Zvukové nahrávky se dají poslouchat v přehrávači anebo na počítači.

 

Sada poutavých obrázků, které vyrábí firma Kříž, Letovice je vyrobena ze zdravotně nezávadného filcu laserovým řezáním, které zvyšuje kvalitu a trvanlivost této pomůcky. Každý obrázek je opatřen jedním až čtyřmi magnety, které zajišťují dokonalé přichycení na na magnetické tabuli. Magnety jsou chytře skryté dětským očím i jejich všetečným prstíčkům. Obrázky využijete nejen k prezentaci na tabuli, ale i při manipulaci dětmi, dotekově.  
Informace o obrázcích, případně možnost objednání najdete na www.plstik.cz

 

Kombinace plstěných obrázků s materiály na CD umožní dokonale využít jazykové prostředky, které pohádka nabízí. Pohádkou může třída ožívat po dobu několika týdnů, dokonce opakovaně, když děti rostou a jejich znalosti se prohlubují.
Mnoho aktivit je koncipováno tak, aby se s nimi děti napřed setkaly v české verzi a poté v anglické. Ušetříte hodiny vysvětlování a téměř se vyhnete překládání, což je pro děti přirozený způsob, jak bezprostředně vnímat cizojazyčný obsah a efektivně si jej osvojovat.

Výuková CD i plstěné obrázky můžete zakoupit na stejnojmenném kurzu (pod značkou PNN - termíny zde),
případně objednat CD na sylviad(at)atlas.cz  tel. 604 213 573 (pouze mimo doby kurzů – viz. Kalendář akcí = odkaz výše)

plstěné obrázky na www.plstik.cz, blanka(at)kriz.cz,

 

 

Výhledově se můžete těšit na pohádku O domečku v lese (Boudo, budko, kdo v tobě bydlí?) a sérii pohádek s názvem Na dvorečku na dvoře, které čekají na studiové nahrávání.
V plánu jsou rovněž další jazykové variace.